- AKCIÓS ÁRAINK
- info@sarlospuszta.hu
- +36 29 319 118
Pihenjen aktívan!
A Sarlóspuszta Club Hotel különleges szolgáltatásainak és természeti adottságoknak köszönhetően ideális az aktív kikapcsolódást kedvelőknek a szabadtéri sportok űzésére. Vadászati lehetőségek is nyitva állnak az érdeklődők részére.
A természet magányát tiszteletben tartók bepillanthatnak annak titkaiba, kis ügyességgel és kitartással lencsevégre kaphatják a vadon ritka pillanatait. Engedjen a kísértésnek, és adja át magát a vadregényes táj csábításainak! Koronglőterünk és lovardánk ugyanakkor lehetővé teszi, hogy a fentieken túl, sok tekintetben Magyarországon egyedülállóan érdekes, aktív kikapcsolódást biztosító programokat kínáljunk kedves Vendégeinknek.
Lovas hotel, ahol nyeregben érezheti magát
A ló a lovakat szeretők számára mást és mást jelent. Sokan csodálják szépségüket. Van, akinek a lovaglás kikapcsolódás, van, akinek életforma. Másoknak a ló társ a sportban vagy pihenésben. Van, akinek az erő és a hatalom szimbóluma, vagy esetleg a szépség élménye. Minden lókedvelő számára azonban igaz, hogy nálunk megtalálja azt, amit keres. A lótartásnak a Kiskunság pusztáin egyébként is különösen régi hagyományai vannak, de mi büszkén jelenthetjük ki, hogy a lovaglás egy igazi fellegvára alakult ki Sarlóspusztán.
A lovassport az utóbbi időben egyre népszerűbbé vált. Egyre többen vannak, akik hobbiból, de mind mélyebben szeretnének megismerkedni a lóval és a lovaglással. A Sarlóspuszta Club Hotel egy olyan lovas szálloda, ahol lovas oktatás, lovas iskola, tereplovaglás, lóbértartás áll lehetőségként rendelkezésre.
Amennyiben valakinek már van saját lova, úgy különálló istállóépületünkben vállaljuk a bértartást. Karám, jártatógép és igény esetén fedeles lovarda áll rendelkezésre az alapszolgáltatásokon kívül, valamint a bértartóknak biztosítjuk a nyerges és az öltöző használatát.
KORONGLÖVÉSZET - Várjuk Önöket koronglőterünkön!
Az élőgalamb-lövészet
A trap, dupla-trap és skeet számok elődje az élőgalamb illetve az agyaggalamb-lövészet volt. Már az ókori görögök sportversenyeinek látványos bevezetése volt az élőgalambokra nyilazás, és ettől kezdve évszázadokon át az ifjúság harci szellemének felkeltésére, fokozására használták. A mai értelemben vett élőgalamb-lövészetet az 1700-as években Angliában gyakorolták először. Széchenyi István angliai utazásai után, hazánkban a lótenyésztés fejlesztésére a lóversenyt, a vadászat gyakorlására pedig az élőgalamb-lövészetet akarta meghonosítani. Magyarországon az élőgalamb-lövészet elterjedése azonban nehezen ment és csak 1868-ban hallunk először nagyobb szabású versenyről, melyet a győri Széchenyi-ligetben rendeztek. Körülbelül ugyanebben az időben alakult meg a Pesti Galamblövő Egylet is és Rákos-mezőn építették fel első pályájukat. Később Agárdon, Balatonfüreden, Keszthelyen, Nyíregyházán és Szolnokon alakultak galamblövő-egyletek és 1880-tól már magyar lövők is részt vettek nemzetközi versenyeken. 1904-ben összefogó erőnek létrehozták az Országos Galamblövő Egyletet. 1923-ban a budapesti Margitsziget északi csúcsán, majd a Széchenyi-hegyen építettek új lőtereket.